Výlet Vartovna 8/2011

Byl nejteplejší srpnový týden a my jsme měli v plánu uskutečnit výlet na rozhlednu Vartovna u obce Seninka na Vsetínsku. Moc nadšenců se nepřihlásilo. Sklizeň zemáků a trnek - jak se u nás říká, udělalo své, ale také horké počasí, nevhodné hlavně pro seniory. Na autobusovém nádraží, kde byl sraz, přišly pouze tři členky. Přestože byla vysoká teplota už ráno, vydaly jsme se na cestu autobusem do Liptálu, kde nás čekal další člen klubu pan Cedidlo, který byl našim průvodcem. Šli jsme pěknou lesní cestou a pohledy na krásnou valašskou krajinu, kde voněly posečené louky, nám dodávalo sílu, abychom dorazili do cíle. Musím smeknout před mužem, který tuto trasu zvládl o francouzské holi a při teplotě, která již v dopoledních hodinách činila 26 st. C. Na rozhlednu, kde bylo nutné zvládnout ještě 213 schodů už si netroufl, ale nám ostatním byl dopřán neuvěřitelný výhled. Jako na dlani jsme viděly Beskydy, Vsetínské vrchy, Hostýsnské vrchy, Bílé Karpaty i slovenské Malé Fatry. Rozhledna byla otevřena 17. listopadu 2009 a je vysoká 37 m.
Po krátkém občerstvení vedla naše zpáteční cesta směrem k hotelu Sirákov. Nevedla už jenom lesem, o to byla na žhavém slunci náročnější. Paní Marie však stále brouzdala okrajem lesa a to jí přineslo štěstí najít několik hřibů, což nám všem udělalo velkou radost. Vyčerpaní po dlouhé cestě jsme dorazili do restaurace na Sirákově, kde jsme si vychutnali zasloužený oběd. Nechyběla ani vzájemná výměna zkušeností z pomůckami a bylo také zajimavé poslouchat vyprávění našeho průvodce o svých cestách po Iráku, Rusku, Norsku, co všechno prožil, s kým se na cestách setkal ve své pracovní profesi, jako řidič kamionu.
Vzhledem k počasí to byl náročný, ale moc pěkný výlet.

Marie, klub stomiků Zlín.