Výlet Štramberk 7/2014

20.července 2014 se uskutečnil zájezd klubu s CK Rapant Zlín do Štramberku, Hukvald a Kozlovic. Byl to tzv. pivní zájezd po Moravě a protože jsme navštívili minipivovary, ochutnávali jsme několik druhů piv tzv. nepasterizovaných. Krásné letní počasí a vysoká teplota nám umožnila, abychom si pivečko skutečně vychutnali.

Naše první zastávka byla ve Velké Lhotě, kde jsme navštívili dřevěný toleranční kostel, jehož stavba byla zahájena v r. 1783. Toleranční podle Tolerančního patentu, jímž evangelíci v českých a moravských zemích dosáhli svobodu vyznání. Místní průvodce nám podal podrobný výklad o historii kostela. Dále jsme pokračovali do města Štramberk. Vystoupali jsme na štramberskou trůbu s překrásným výhledem do okolí. Na náměstí byl minipivovar, kde jsme si vyslechli přednášku a ochutnali několik druhů piv. Byli jsme se také podívat na výrobu štramberských uší. Každý z účastníků vezl sebou domů balíček, zakoupený z několika vyráběných příchutí.

V Hukvaldech nás čekal výšlap na hrad Hukvald, prohlídka parku pod hradem a samozřejmě posezení v restauraci s další ochutnávkou piva.

Na cestě do Kozlovic jsme navštívili Starý mlýn. Maličký skanzen, ale bylo to tam moc hezké. Cílem byly Kozlovice, kde nás čekala prohlídka staré školy. Průvodkyně nám přiblížila v rámci prohlídky, jak se za dávných časů ve škole učilo, ale mnozí z nás si ještě na ledacos pamatovali. Závěrečné posezení ve stylové restauraci bylo moc příjemné a horko, které nás celý den provázelo jsme spláchli vychlazeným půllitrem.

Pěkný zájezd a už se těšíme na ten příští.


Informační zpravodaj

    ZETKO 1/2015

    ZETKO 2/2014

    ZETKO 1/2014

    ZETKO 0/2013

 

 

Oblíbené odkazy

Anketa