Výlet Napajedla 6/2011

Dne 15.6.2011 jsme uskutečnili výlet do Napajedel. Sraz účastníků byl v 9.30 hod. u radnice v Napajedlích. Novorenesanční budova radnice byla postavena v roce 1904. Je to pozoruhodná stavba s charakteristickou věží s ochozem a vévodí Masarykovu náměstí. Pak jsme pokračovali dál ke kostelu sv. Bartoloměje a klášteru. Navštívili jsme klášterní kapli a pak nám paní, která se stará o kapli otevřela i kostel, který byl zavřený. Je pojmenován po sv. Bartoloměji, jehož obraz je nad hlavním oltářem. Obdivovali jsme nové varhany, které jsou chloubou kostela.
Naším cílem byla prohlídka zdejšího zámku. Před prohlídkou jsme si prošli zámecký park, který je v anglickém a francouzském stylu. Pozdně barokní zámek byl postavený architektem F.A. Grimem, v letech 1760 - 1769. Trojkřídlý zámek s nádvořím nechali zbudovat Rottalové a po nich jej obývali další majitelé panství - Koblencové. Posledním předválečným majitelem se staly Baťovy závody, které zámek koupily v roce 1935. Po válce zámek připadl podniku Fatra, dnes patří soukromému majiteli. Zámek je veřejnosti volně přístupný, konají se zde svatební obřady a společenské akce. Příjemné bylo také malé občerstvení v zámecké kavárně.
Náš výlet v Napajedlích jsme zakončili příjemným posezením v restauraci Malina. Celý den nás provázelo nádherné počasí a všichni odjížděli s pocitem příjemného prožití dne.

 

Fotogalerie


Informační zpravodaj

    ZETKO 1/2015

    ZETKO 2/2014

    ZETKO 1/2014

    ZETKO 0/2013

 

 

Oblíbené odkazy

Anketa