Výlet Holešov 9/2012

Na členské schůzi 6.9.2012 jsme se dohodli, že v rámci uskutečnění jednodenního podzimního výletu navštívíme 13.9. zámek v Holešově, kde probíhaly také výstavy obrazů  Jana Saudka a Josefa Lady.

Holešovský zámek je volně stojící čtyřkřídlá dvoupatrová dvoutraktová budova s mansardovou střechou, která obestupuje obdélníkové nádvoří. Z nároží jsou vysunuty šestiboké věžice převyšující budovu o jedno patro. Zámek obklopuje hluboký vyzděný vodní příkop, původně překlenutý dvěma mosty. Z příkopu se zvedá šikmá podnož stavby ukončená masivním kamenným podvalkem.

K východní straně zámku přiléhá rozsáhlá zámecká zahrada s parkovou úpravou,  která vznikla etapovitým budováním od poloviny 17.století. Rozlohou 62 ha a výstavbou patří k nejvýznačnějším na Moravě.

Velmi nás zaujaly výstavy obrazů Josefa Lady a Jana Saudka, ale také místních umělců z Holešova.

Bylo ten den velmi špatné počasí, ale při společném obědě jsme konstatovali, že máme za sebou velmi pěkný zážitek.

M.Martincová, předsedkyně klubu