Koncert - Eva Henychová 7/2012

V neděli 29. července v kinosále zámku v Bílovicích u Uherského Hradiště se uskutečnilo setkání se zpěvačkou, kytaristkou, skladatelkou a textařkou Evou Henychovou.
Tento koncert zorganizoval Klub stomiků Zlín, za laskavé podpory Obecního úřadu v Bilovicích, jako připomínku Světového dne stomiků, který připadne na 6. října a 20 let založení Českého ILCO. Je to pacientská organizace, zastřešující všechny kluby stomiků v republice, která hájí jejich zájmy nejen v republice, ale i ve světě. V předsálí jsme proto vytvořili malý informační koutek, kde naši dobrovolníci odpovídali na dotazy zájemců.
Eva Henychová se narodila ve Zlíně a od dětství se věnuje zpěvu a hře na kytaru. Ve svých jedenácti letech zaujala v jedné z hlavních rolí seriálu "My holky z městečka". Po absolutoriu na konzervatoři začala vystupovat po celé republice i v zahraničí. Nejraději zpívá v menších klubech a čajovnách, na hradech a zámcích, v kostelích a kaplích, kde její něžná hudba a přemýšlivé texty nejlépa vyzní.
Snad v každé rodině se vyskytl nějaký velmi vážný zdravotní problém. Spousta z nás pečuje o svoje příbuzné, kteří se museli vyrovnat s nemocí a žít dál s omezením. Chceme dodávat odvahu ostatním "postiženým" a vyjádřit velké díky všem, kteří jsou jim v jejich životě oporou. Také Eva Henychová přiznala, že jejím souputníkem je zákeřná roztroušená skleróza. Přesto svými písněmi rozdává pohodu a krásu.
Žijme naplno, jak nám to náš momentální stav dovoluje. Neschovávejme se a buďme slyšet!

Mgr. Ivana Manclová