20 let pro stomiky

10. září 2013 se sešel Klub stomiků Zlín v restauraci U Dvou slunečnic, aby oslavil 20. Výročí založení klubu.

K milým hostům se připojila také paní MUDr. Jarmila Dědková, která stála u zrodu našeho klubu. Museli jsme konstatovat, že čas, věnovaný stomikům na paní doktorce ani na nás nezanechal žádné stopy! Darované historické stomické pomůcky, které si vyrobili sami jejich uživatelé ze Zlínska, byly zajímavým návratem v čase. O to více byl vidět pokrok při představování pomůcek firem Coloplast, Convatec a Lipoelastic.

Netrpělivě očekávaná paní Ing. Marie Ředinová se setkala s vřelým přijetím. Předsedkyně Českého ILCO konečně osobně zavítala na Moravu a představila jeho činnost a vize do budoucna. Příjemné posezení završilo vystoupení ženského pěveckého sboru Děvčice z Kněžpola. Při dobrém jídle a pití jsme si zazpívali písničky z Bílovska a Luhačovického Zálesí. Sváteční odpoledne pomalu přešlo do hovorů ve skupinkách a mezi jednotlivci. Domů tentokrát nikdo nespěchal.

Klub v letošním roce změnil vedení. Děkujeme paní Marii Martincové za její bezmála dvacetileté působení v klubu, z nichž posledních 8 let pracovala jako předsedkyně. Paní Martincová zůstává členkou klubu stomiků a slíbila podporu a pomoc novému výboru. Ve funkci ji vystřídala paní Ivana Manclová. Doufáme, že činnost našeho klubu bude nejméně tak pestrá, jako dosud.

Přejeme si do dalších desetiletí pevné zdraví a veselou mysl. To první si opečováváme sami. To druhé nám pomáhají udržovat přátelé z klubu.